na tej stronie, na tej stronie

Ericsson Open

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Sony Swedish Open)
Ericsson Open
Miejsce  Szwecja
Båstad
Obiekt Båstad Tennis Stadium
Nawierzchnia Ceglana
Pierwsza edycja 2002
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Nina Wennerstrom
Aktualne mistrzynie
Gra pojedyncza
Czechy Kateřina Siniaková
Gra podwójna
Holandia Quirine Lemoine
Holandia Arantxa Rus
Strona internetowa

Ericsson Open – kobiecy turniej tenisowy kategorii WTA International Series zaliczany do cyklu WTA Tour. Rozgrywany na kortach ziemnych we szwedzkim Båstad.

W latach 2002–2008 turniej rozgrywany był na kortach twardych, a od 2009 zawodniczki rywalizują na nawierzchni ziemnej.

W 2002 i 2003 roku zawody odbywały się w Helsinkach, natomiast w latach 2004–2008 w Sztokholmie. W 2009 roku turniej został przeniesiony do Båstad.

Historia nazwy turnieju:

Rok
Nazwa
2002–2008
Nordea Nordic Light Open
2009–2011
Collector Swedish Open
2012–2013
Sony Swedish Open
2014–2015
Collector Swedish Open
od 2016
Ericsson Open

Mecze finałowe

gra pojedyncza

Rok Mistrzyni Finalistka Wynik
2017 Czechy Kateřina Siniaková Dania Caroline Wozniacki 6:3, 6:4
2016 Niemcy Laura Siegemund Czechy Kateřina Siniaková 7:5, 6:1
2015 Szwecja Johanna Larsson Niemcy Mona Barthel 6:3, 7:6(2)
2014 Niemcy Mona Barthel Południowa Afryka Chanelle Scheepers 6:3, 7:6(3)
2013 Stany Zjednoczone Serena Williams Szwecja Johanna Larsson 6:4, 6:1
2012 Słowenia Polona Hercog Francja Mathilde Johansson 0:6, 6:4, 7:5
2011 Słowenia Polona Hercog Szwecja Johanna Larsson 6:4, 7:5
2010 Francja Aravane Rezaï Argentyna Gisela Dulko 6:3, 4:6, 6:4
2009 Hiszpania María José Martínez Sánchez Dania Caroline Wozniacki 7:5, 6:4
2008 Dania Caroline Wozniacki Rosja Wiera Duszewina 6:0, 6:2
2007 Polska Agnieszka Radwańska Rosja Wiera Duszewina 6:1, 6:1
2006 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie Rosja Anastasija Myskina 6:4, 6:1
2005 Słowenia Katarina Srebotnik Rosja Anastasija Myskina 7:5, 6:2
2004 Australia Alicia Molik Ukraina Tetiana Perebyjnis 6:1, 6:1
2003 Izrael Anna Smasznowa Chorwacja Jelena Kostanić 4:6, 6:4, 6:0
2002 Rosja Swietłana Kuzniecowa Czechy Denisa Chládková 0:6, 6:3, 7:6(2)

gra podwójna

Rok Mistrzynie Finalistki Wynik
2017 Holandia Quirine Lemoine
Holandia Arantxa Rus
Argentyna María Irigoyen
Czechy Barbora Krejčíková
3:6, 6:3, 10–8
2016 Rumunia Andreea Mitu
Polska Alicja Rosolska
Holandia Lesley Kerkhove
Białoruś Lidzija Marozawa
6:3, 7:5
2015 Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson
Niemcy Tatjana Maria
Ukraina Olha Sawczuk
7:5, 6:4
2014 Słowenia Andreja Klepač
Hiszpania María-Teresa Torró-Flor
Wielka Brytania Jocelyn Rae
Wielka Brytania Anna Smith
6:1, 6:1
2013 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Czechy Klára Zakopalová
Rumunia Alexandra Dulgheru
Włochy Flavia Pennetta
6:1, 6:4
2012 Kolumbia Catalina Castaño
Kolumbia Mariana Duque Mariño
Czechy Eva Hrdinová
Bośnia i Hercegowina Mervana Jugić-Salkić
4:6, 7:5, 10–5
2011 Hiszpania Lourdes Domínguez Lino
Hiszpania María José Martínez Sánchez
Hiszpania Nuria Llagostera Vives
Hiszpania Arantxa Parra Santonja
6:3, 6:3
2010 Argentyna Gisela Dulko
Włochy Flavia Pennetta
Czechy Renata Voráčová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
7:6(0), 6:0
2009 Argentyna Gisela Dulko
Włochy Flavia Pennetta
Hiszpania Nuria Llagostera Vives
Hiszpania María José Martínez Sánchez
6:2, 0:6, 10–5
2008 Czechy Iveta Benešová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
Czechy Petra Cetkovská
Czechy Lucie Šafářová
7:5, 6:4
2007 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Hiszpania Virginia Ruano Pascual
Ukraina Tetiana Łużanśka
Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
6:1, 5:7, 10–6
2006 Czechy Eva Birnerová
Słowacja Jarmila Gajdošová
Chińska Republika Ludowa Yan Zi
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
0:6, 6:4, 6:2
2005 Francja Émilie Loit
Słowenia Katarina Srebotnik
Czechy Eva Birnerová
Włochy Mara Santangelo
6:4, 6:3
2004 Australia Alicia Molik
Austria Barbara Schett
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Szwajcaria Emmanuelle Gagliardi
6:3, 6:3
2003 Ukraina Ołena Tatarkowa
Rosja Jewgienija Kulikowska
Ukraina Tetiana Perebyjnis
Chorwacja Silvija Talaja
6:2, 6:4
2002 Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
Rosja Swietłana Kuzniecowa
Hiszpania Eva Bes
Hiszpania María José Martínez Sánchez
6:3, 6:7(5), 6:3

Bibliografia

czytaj więcej, ortodoncja katowice, torby ozdobne